Tendencijų indikatoriai ( Bolingerio juostos – Bollinger Bands [BB] )
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Real Trader4 techninių indikatorių aprašymas bei pritaikymas.

3 Straipsnis: Tendencijų indikatoriai ( Bolingerio juostos – Bollinger Bands [BB] )

Praeituose straipsniuose mes susipažinome su palaikymo/pasipriešinimo linijomis bei paprasčiausiais indikatoriais iš tendencijų indikatorių kategorijos – slankieji vidurkiai. Šiame straipsnyje pristatysiu Jums kitą indikatorių iš tendencijų indikatorių kategorijos– Bolingerio juostos.

 

 

Įvadas :

 

Bolingerio juostos – tai indikatorius, kuris ant finansinio instrumento kainos grafiko briežia tris linijas : viršutinę, vidurinę ir apatinę. Vidurinė juosta tai finansinio instrumento slankusis vidurkis, o viršutinė ir apatinė juostos per tam tikrą atstumą atkartoja slankaus vidurkio judesius. Atstumas tarp kraštinių ribų iki slankaus vidurkio ne pastovus, jis nuolat kinta, tas atstumas proporcingas vidutiniam kvadratiniam nukrypimui nuo slankaus vidurkio per analizuojamą laiko tarpą. Bolingerio juostos keičiasi ne tik priklausomai nuo kainos judėjimo krypties, bet ir nuo judėjimo charakterio (intensyvumo - kainos judėjimo greičio). Bolingerio juostos puikiai parodo kaip toli gali pasislinkti trumpalaikis judėjimas prieš tai, kai jis vėl grįš į savo pagrindinės tendencijos kanalą.

 

 


Formulė:

 

Indikatorių sudaro tris juostos, tai kiekvienai juostai pritaikoma atitinkama formulė:

 

Vidurinė juosta = Slankusis vidurkis (Moving Average)

Vidurinė juosta yra slankusis vidurkis ir jis gali būti : paprastas, eksponentinis, išlygintas arba linijinis-svertinis.

 

Viršutinė juosta = Slankusi vidurkis + ( K x Standartinis nuokripis)

 

Apatinė juosta = Slankusis vidurkis - (K x Standartinis nuokripis)

 

Viršutinė ir apatinė juostos tai yra tas pas slankusis vidurkis, kuris nutolės nuo vidurinės linijos per atitankama standartinių nuokrypių skaičiu (K) Standartinis nuokripis arba kitaip Vidutinis kvadratinis nuokripis apskaičiujamas pagal paprasta formulę:

 

Standartinis nuokripis = SQRT (SUM ((CLOSE - SMA (CLOSE, N))^2, N)/N)

Kur SUM (..., N) — Suma už N periodų;

CLOSE — Uždarymo kaina;

N — Periodų skaičius;

SMA — Slankusis vidurkis;

SQRT — Kvadratinė šaknis;

 

Aprašymas:

 

Bolindžerio indikatorius naudoja tris linijas ir liniju atstumas nuo vidurinės linijos priklauso nuo rinkos intensivumo. Linijos plečiasi kai kainų volatilumas didėja, tai yra ryški tendencija ir traukiasi, kai kainos volatilumas mažėja. Kai linijos susitraukia, tai ryskus pozymis to kad rinka dabar randasi “flete”- šoninis judėjimas ir patartina tuo momentu nedaryti juokiu sandoriu. Pagal taip kur žiūri vidutinė indikatoriaus linija, mes darom išvada- kur juda kaina. Naudojimas: Pats Džonas Bolindžeras – indikatoriaus kurejas, išskyre šiuos savo indikatoriaus ypatumus:

 

1) Kainos judėjimas pradėtas nuo kažkurios iš šoninės linijos visada stengiasi pasiekti priešingą liniją

 

 


2) Staigus kainos judėjimas dažniausiai buna po to kaino šoninės indikatoriaus linijos susitraukė, t.y. rinkoje buvo

flete.

 

 


3) Indikatoriaus tyrimai parode kad daugeliu atveju, kai kaina kerta Bolindžerio linija tris barus iš eilės, viksta staigus judėjimas į priešinga pusė – korekcija.

 

 


4) Bolindžero linijos puikiai atlieka palaikymo/pasipriešinimo linijų vaidmenį. Laikoma kad 95 % kainos randasi tarp indikatoriaus kraštinių linijų – kainos koridorius, ir 5 % kainos randasi už bolindžerio linijų. Kai kaina iš siauraus koridoriaus kerta Bolindžerio liniją i viršu – tai signalas pirkimui, jei kerta į apačią – tai signalas pardavimui

 

 


Populiariausi prekybos metodai naudojant Bolindžerio linijas

 

Prekyba paremta vidurinės linijos kertimu:

 

Jeigu kaina kerta savo vidurinę liniją – slankujį vidurkį iš apačios į viršu, tai signalas pirkimui, tikslas yra ryba kuri randasi truputi žemiau nei viršutinė Bolindžero linija. Jeigu kaina kerta savo vidurinę liniją iš viršaus į apačia, tai signalas pardavimui, tikslas yra ryba kuri randasi truputi aukščiau nei apatinė Bolindžero linija.

 

Prekyba naudojant Bolindžero linijas kaip kainos palaikymo/pasipriešinimo linijas:

 

Kaip jau aišku iš šios strategijos pavadinimo, Bolindžero linijos laikomos kainos palaikymo/pasipriešinimo linijomis ir prekybos veiksmai vykdomi nuo kraštiniu šio indikatoriaus linijų. Kai kaina priartėja prie viršutinės linijos, daroma prielaida kad kaina atšoks nuo šios pasipriešinimo linijos- tai signalas pardavimui. Kai kaina priartėja pire apatinės linijos, irgi daroma prielaida, kad kaina atšoks nuo savo palaikymo linijos – tai signalas pirkimui. Pastaba: Aklai vykdyti prekybos veiksmus realiais pinigais be išankstinių šių metodų testavimu – labai rizikingas. Indikatoriaus trukumai: Indikatorius gali teikti daug klaidingų prekybos signalų, kai rinka labai aktyvi.

 

Indikatorius randasi Real Trader 4 platformoje :

Insert->Indicators->Trend->Bollinger Bands

 

У вас недостаточно прав для комментирования

Informacija

Apklausa

Ką manote apie Žaidimą 311?
 

WEB-MONEY.LT


Webmoney keitimas Lietuvoje palankiausiomis sąlygomis!


Norėdami apskaičiuoti sumas pagal dabartinius valiutų kursus, pasirinkite pageidaujamą keitimo kryptį, įrašykite sumą viename iš įvesties langelių ir paspauskite „Ok“.


                 PARDUODU:                                    PERKU: