Indikatoriusius MACD
Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

 

Straipsnis NR4: Indikatoriusius MACD

 

Įvadas

 

Indikatorius MACD (moving average convergence divergence) šis indikatoriaus pavadinimas iššifruojamas, kaip slankiųjų vidurkių konvergencija ir divergencija. Šis indikatorius priskiriamas kaip tendenciniams indikatoriams taip ir osciliatoriams, o iš tikrųjų tai yra tik vizualiai pagerintas indikatorius, sukurtas palengvinti dviejų slankiųjų vidurkių teikiamų signalų interpretavimą (dažniausiai naudojami eksponentiniai slankieji vidurkiai). Yra nuomonė, kad MACD tiksliau parodo prekybos signalus nei paprastieji slankieji vidurkiai.

 
MACD vaizduojamas kaip histograma, o Signalas kaip kreivė, kuri tai artėja, tai tolsta nuo MACD histogramos.


   

MACD teikiamų signalų aprašymas:

 

  • Jeigu MACD randasi aukščiau nulinės linijos, tai reiškia, kad rinkoje šiuo metu vyrauja kylanti tendencija, atitinkamai, kai MACD kerta nulinę liniją iš apačios į viršų, tai signalas pirkimui. Tokio signalo stiprumas labai priklauso nuo ankstesnio MACD judėjimo. Jeigu MACD ilgą laiką buvo aukščiau nulinės linijos, o poto pradėjo staigiai leistis iš viršaus į apačia –signalas pardavimui. O jeigu MACD kelis mėnesius buvo neigiamoje zonoje, pakilimas virš nulinės linijos, o po to grįžimas vėl į apačia, bylotų tik apie laikiną korekciją.

 

  • Jeigu MACD randasi žemiau nulinės linijos, reiškia rinkoje dabar vyrauja krentanti tendencija ir atitinkamai, jeigu MACD kerta nulinę linija iš viršaus į apačią – tai signalas pardavimui.

 

  • Kai MACD randasi žemiau 0 ir kerta signalinė linija iš apačios į viršu, atsiranda didelė tikimybė, kad kainos augs.

 

 
  • Kai MACD yra aukščiau nulinės linijos ir kerta signalinę liniją iš viršaus į apačią, yra didelė tikimybė, kad kainos kris.

 


  • Ant MACD grafiko, kaip ir ant kainos grafikų galima briežti tendencijų, palaikymo bei pasipriešinimo linijas. Taip pat galime pamatyti techninės analizės figūras.

 

  • Jeigu rinkoje vyrauja kylanti tendencija, o MACD lenkiasi žemyn, tai pirmasis požymis, kad tendencija pradėda silpnėti ir kad greitai tendencijos kryptis gali pasikeisti

 

Konvergencija ir divergencija.

 

Konvergencija ir divergencija techninėje analizėje laikomos pačiais stipriausiais prekybos signalais.

 

Buliaus divergencija – atsiranda, kai naujas kainos ekstremumas nepasitvirtina nauju indikatoriaus ekstremumu. Tai yra naujas kainos pikas yra aukščiau prieš tai buvusio, o atitinkamo indikatoriaus pikai yra žemiau už anksčiau buvusio. Tai ryškus požymis, kad esanti tendencija silpsta. Nepatartina atidarinėti pozicijos prieš silpstanti trendą, nes trendas galioja iki tol, kol neparodys aiškiu apsisukimo požymių (kaip, pvz., tendencinės linijos kirtimas).


 

  

Meškos konvergencija – atsiranda tada, kai kiekvienas naujas lokalus minimumas nepasitvirtina nauju indikatoriaus minimumu. Kaip ir buliaus divergencijos atveju, šis signalas parodo, kad krentanti tendencija silpsta.  

Formulė

 

MACD Histogram = MACD – Signal

 

MACD =  (ЕМАl(P)-EMAs(P)),

 

Signal =  ЕМАa (ЕМАl(P)-EMAs(P)),

 

Kur:

 

ЕМАl(P)-  eksponentinis slankusis vidurkis su dideliu periodu

EMAs(P)-  eksponentinis slankusis vidurkis su mažu periodu

ЕМАa(P)– eksponentinis vidurkis nuo dviejų slankiųjų vidurkių skirtumo su mažu periodu

P – Close kaina pagal nutylejima, bet gali buti ir (Open, High, Low, Close, Median Price, Typical Price ir t.t.)

Pagal nutylejima MACD turi tokius parametrus:

 

ЕМАs  (trumpa) su periodu 12 (dvi savaitės)

ЕМАl  (ilga) su periodu 26 (mėnuo)

ЕМАa  (filtras - skirtumas slankiųjų vidurkių) su periodu 9

 

MACD trukumai

 

1. Laikoma, kad MACD suteikia daug klaidingų signalų ties mažais periodais, todėl patartina prekiauti vyresniuose grafikuose (grafikai su didesniu periodu).

2. MACD indikatorius yra vėluojantis, ypač jeigu rinkoje vyksta intensyvūs judėjimai.

3. Kuo mažesni periodai pasirenkami indikatoriaus nustatymuose, tuo daugiau jis suteikia klaidingų signalų. Kuo didesni periodai pasirenkami, tuo daugiau jis praleidžia prekybos signalų. Tobulų šio indikatoriaus nustatymų nėra.

Indikatoriaus įterpimas į finansinio instrumento kainos grafiką

Norint patalpinti slankųjį vidurkį grafike Real Trader 4 terminale, reikia pagrindiniame meniu pasirinkti : „Insert->Indicators->Oscilliators->MACD“, kaip pavaizduota paveiksliuke.

 

 

Pabaigai norėčiau Jums pasiūlyti šiek tiek patobulintą MACD indikatorių, kuris automatiškai žymi grafiko ir pačio indikatoriaus konvergenciją bei divergenciją.

 

Privalumai:

Patiems nereikės ieškoti konvergencijų ir divergencijų.

Trukumai:

Teikiami signalai pateikiami su tam tikru lagu (vėlavimu)

 

Indikatorius atrodo taip:


 

Parsisiųsti jį galima iš čia

Norint įdiegti šį indikatorių, pirmiausia reikia surasti aplanką, kuriame yra Jūsų prekybos terminalas, pvz.: C:\Program Files\Real Trader 4\, toliau ieškome aplanko „experts“ ir jame „indicators“, pilnas kelias iki aplankalo su mūsų indikatoriais būtų: C:\Program Files\Real Trader 4\experts\indicators į jį kopijuojame mūsų naują jau išarchyvuotą indikatorių. Paleidžiame platformą, indikatorių rasime: Insert->Indicators->Custom->MACD_Histogram.

 

У вас недостаточно прав для комментирования

Informacija

Apklausa

Ką manote apie Žaidimą 311?
 

WEB-MONEY.LT


Webmoney keitimas Lietuvoje palankiausiomis sąlygomis!


Norėdami apskaičiuoti sumas pagal dabartinius valiutų kursus, pasirinkite pageidaujamą keitimo kryptį, įrašykite sumą viename iš įvesties langelių ir paspauskite „Ok“.


                 PARDUODU:                                    PERKU: